Защитим трудовые права украинских работников! Профсоюзы обратились к президенту Украины.

Правительство и депутатский корпус не оставляют попыток либерализации социально-экономических и трудовых отношений. Это возмутило трудящихся. Растет недовольство и утрачивается доверие к власти.

Лидеры совместного представительного органа профсоюзных объединений — СПО обратились к главе государства с предложением провести встречу с профсоюзным активом 16 января 2020 года на Всеукраинском профсоюзном вече в г. Киеве в Жовтневом дворце.

СПО выступает от имени более чем 7 миллионов трудящихся Украины членов профсоюзов разных уровней.

Делегация Днепропетровской территориальной организации ПРУПУ примет участие в вышеописанном форуме. В ее составе будут присутствовать представители ППО ПРУПУ шахты имени Н.И.Сташкова.

Текст обращения СПО к Президенту Украины.

ЗВЕРНЕННЯ

Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок па національному рівні до Президента України Володимира Зеленського

Шановний пане Президенте!

Насамперед зазначаємо, що Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні представляє інтереси понад 7 млн. членів профспілок з різними політичними поглядами та уподобаннями, які складають основу трудового потенціалу у всіх секторах економіки.

СПО у своїй діяльності керується демократичними цінностями, правничими засадами, і підтримує європейський курс країни.

Згідно з Конституцією і законами України, міжнародними нормами пріоритетом профспілок є забезпечення прав людини на працю, гідну оплату, безпеку на робочих місцях, соціальний захист ветеранів праці, гарантування доступної і якісної професійної освіти молоді та забезпечення їхньої зайнятості.

Цим, ми повсякденно опікуємося у взаємодії з об’єднаннями організацій роботодавців і органами державної влади.

Крім того, профспілкові органи, члени профспілок є сумлінними платниками податків, військового збору, нарешті виборцями, і вправі розраховувати на те, що їх голос буде Вами почутий, а питання реформування трудових відносин та соціальної політики, які стосуються кожного працівника і членів його сім’ї, не буде вирішуватися кулуарно у закритому режимі, на власний розсуд представниками влади, делегованої Вам народом.

Нажаль, ми вимушені констатувати, що Урядом і депутатами від фракції «Слуга народу» під новорічну ялинку було вкинуте без оприлюднення і попереднього обговорення законопроекти: про працю, щодо окремих питань діяльності професійних спілок, страйки і локаути, соціальне страхування та інші, спрямовані на звуження економічних і соціально-трудових прав та гарантій працівників, усунення профспілок як єдиної правозахисної організації у сфері праці. Вони фактично підривають діяльність профспілок і ведуть до руйнації національного профруху в цілому.

З прийняттям таких законопроектів парламентом ми назавжди втрачаємо унікальну, вибудувану за роки незалежності систему, яка з’єднала в собі європейські цінності, верховенство права та регулювання трудових відносин виходячи з кращих надбань міжнародного досвіду. Тим більше це не припустимо, коли суспільство активно працює над реалізацію Угоди про асоціацію Україна — ЄС.

Ми сподіваємося, що фракція «Слуга народу» дослухається до позиції профспілок і протестних настроїв простих людей. Депутати не допустять прийняття законопроектів, які звужують конституційні гарантії і порушують права трудівників у сфері праці та Конвенції міжнародної організації праці. Прийняття ліберального законодавства стане глибоким розчаруванням для мільйонів людей праці, які пов’язували надію на краще життя, з чим партія «Слуга народу» йшла на вибори і отримала найбільшу підтримку громадян.

Профспілки застерігають про дискредитацію найманого працівника надаючи повну владу над ним роботодавцю. Таке «полегшення» законодавства лише в інтересах великого українського бізнесу і міжнародного капіталу закріплює дисбаланс в трудових відносинах, що неминуче призведе до соціального протистояння в країні, де питання війни і миру стоять досить гостро.

Дії урядових структур, депутатська ініціатива щодо тотальної лібералізації соціально-економічних і трудових відносин збурили суспільство. Зростає невдоволення і в трудових колективах, втрачається довіра до нової влади серед простих працівників, падає її рейтинг у суспільстві.

Зважаючи на негативні обставини, що склалися в соціально-трудовій сфері, звертаємося до Вас, шановний Володимире Олександровичу, як гаранта Конституції, з пропозицією провести зустріч з профспілковим активом 16 січня 2020 року на Всеукраїнському профспілковому віче у м. Києві в МІДКМ (Жовтневому палаці) за участі профактивістів усіх регіонів України, які виступили на захист конституційних трудових і соціально-економічних прав працівників і діяльності профспілок.

Профспілки завжди були і є прибічниками конструктивного соціального діалогу та очікують від влади і роботодавців такого ж ставлення до себе.

Григорій ОСОВИЙ,

Голова Федерації профспілок України

Михайло ВОЛИНЕЦЬ,

Голова Конфедерація вільних профспілок України

Вадим БУБНЯК,

Голова Федерації профспілок транспортників України

Анатолій ШИРОКОВ,

Голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок

Анатолій ОНИЩУК,

Голова Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність»

Кроме того СПО обратился ко всем людям труда и членам профсоюзов со следующим обращением.

Звернення

Спільного представницького органу об’єднань профспілок до людей праці та членів профспілок!

Україна як ніколи за часів своєї незалежності знаходиться на межі руйнації як правової та соціальної держави!

Влада, вдаючись до маніпуляцій та введення в оману суспільство, впроваджує лібералізацію трудового законодавства і хоче в угоду інтересам олігархічного бізнесу та багатонаціональних корпорацій впровадити в Україні рабську працю для свого народу, знешкодити профспілки, як єдину правозахисну громадську організацію!

Напередодні новорічних свят Урядом України та народними депутатами України від Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» зареєстровано у Верховній Раді України проекти законів «Про працю» (реєстр. № 2708), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» (реєстр. № 2681), «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення» (реєстр. № 2584) та деякі інші.

Під гаслами ніби то забезпечення балансу інтересів працівників і роботодавців, залучення інвестицій і, так званого, впорядкування діяльності професійних спілок, в порушення норм Конституції України та основоположних міжнародних актів, ратифікованих Україною, владою пропонується:

  • звільнення працівників без будь-яких підстав за бажанням роботодавця і без вихідної допомоги (ст. 35 проекту № 2708);
  • наділення роботодавця необмеженими правами на звільнення працівника у зв’язку з порушенням ним трудового договору (ст. 36 проекту № 2708);
  • скасувати державну гарантію мінімальної заробітної плати на рівні не нижче прожиткового мінімуму, а також встановлення посадових окладів (ставки) на рівні 50% від мінімальної заробітної плати (ст. 65, ст. 67 проекту № 2708);
  • впровадження надурочної роботи без обмежень на законодавчому рівні та скорочення доплати за неї в 5 разів (ст. 48, ст.71 проекту № 2708);
  • впровадження трудових договорів з нефіксованим робочим часом (ст. 22 проекту № 2708).

Тим самим запроваджується рабська праця, за якої працівник позбавляється прав захищатися до звільнення проти висунутих роботодавцем звинувачень та на профспілковий захист при звільненні.

З метою реалізації владних намірів відбувається позбавлення прав і гарантій діяльності профспілок, як нібито рудименту індустріальної економіки.

У разі прийняття законопроекту № 2681 передбачається:

  • позбавити профспілки повноважень сторони соціального діалогу щодо узгоджувальних процедур проектів законів та інших нормативно-правових актів у сфері трудових та соціально-економічних відносин;
  • обмежити у правах на створення та законну діяльність первинних організацій на підприємствах, скасувати фінансування культурно-масової, фізкультурно-оздоровчої роботи; .
  • позбавити існуючих законних гарантій профспілкових активістів.

Влада ігнорує закони. Із початку формування Кабінету Міністрів України здійснюється порушення законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про соціальний діалог», Регламенту Кабінету Міністрів України та Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки. Узгоджувальні процедури» зі Спільним представницьким органом репрезентативних об’єднань профспілок щодо проекту Закону України «Про працю» були порушені урядовою стороною. Законопроект був надісланий 28.12.2019 його розробником за півтори години до засідання Уряду, яким його схвалено без урахування позиції профспілок.

Доленосні законодавчі акти, що стосуються трудових, соціальних прав громадян, вносяться кулуарно, без своєчасного оприлюднення та широкого обговорення. Складається враження, що правляча влада України — прагне повернути в країні феодальний лад. У ньому можна буде безкарно розпоряджатися як ресурсами, так і життям людей. Не викликає сумніву, що на наступному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів (10 або 15 січня п.р.) буде прийняте рішення про недоцільність включення до порядку денного сесії проектів Трудового кодексу України (реєстр №№ 2410 та 2410-1), підтриманих профспілками, та натомість пролобіювано прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708) за скороченою процедурою.

Олігархат просуває закони, які вигідні тільки йому, і блокує будь-які ініціативи, здатні обмежити його прибутки. Про це свідчить, наприклад, небажання прийняти закон про прогресивну шкалу оподаткування. Адже платити більше в державну казну наша як стара, так і нова бізнес-еліта не бажає. Запланована велика та мала приватизація державних підприємств призведе до масових вивільнень працівник і ще більш масштабної трудової міграції.

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, який представляє 7 мільйонів працівників, заявляє рішучий протест у зв’язку з тим, що Верховна Рада України, за нинішній склад якої голосувала переважна більшість працівників, продовжує обслуговувати інтереси капіталу.

Закликаємо усіх працівників, членів професійних спілок та небайдужих громадян України продемонструвати в будь-якій формі в рамках існуючого законодавства, що ми не дозволимо порушувати наші конституційні права, принижували нашу гідність, позбавити наших дітей майбутнього. Хай не сподіваються на те, що «народ промовчить». Всьому на світі є межа і не варто її переходити!

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні найближчим часом скликає всеукраїнське профспілкове віче щодо оцінки викликів і загроз, ‘які постали, та визначення форм активної боротьби за права людини праці.

Григорій ОСОВИЙ,

Голова Федерації профспілок України

Михайло ВОЛИНЕЦЬ,

Голова Конфедерація вільних профспілок України

Вадим БУБНЯК,

Голова Федерації профспілок транспортників України

Анатолій ШИРОКОВ,

Голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок

Анатолій ОНИЩУК,

Голова Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *