Ответ президента Украины шахтерам.

Президент Украины Владимир Зеленский дал ответ на электронную петицию № 22/095496-еп «Спасите угольную отрасль Украины».

Ссылка на сайте stashkova-prup.info http://www.stashkova-prup.info/?p=1169

Ссылка на сайте президента https://petition.president.gov.ua/petition/95496?fbclid=IwAR1RC9KvV7D4vUagsugX_OD-tkBubO0XiFhg_SIsErPjbGfLSj91jO2PiHA

Переводя его ответ с официального на человеческий язык, Президент Украины ни как не отреагировал на обращение шахтеров, а лишь сослался на принятые документы. Что касается снятия Андрея Геруса с должности председателя комитета ВР по вопросам энергетики, то Владимир Зеленский сослался на то, что это полномочия не его, а парламента.

Представители коллектива должны проанализировать ситуацию и принять решения в плане дальнейших действий в направлении защиты законных интересов работников.

Ссылка на текст ответа Президента Украины https://petition.president.gov.ua/petition/95496?fbclid=IwAR1RC9KvV7D4vUagsugX_OD-tkBubO0XiFhg_SIsErPjbGfLSj91jO2PiHA

Ответ Президента Украины
на электронную петицию № 22/095496-еп «
Спасите угольную отрасль Украины».

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто розміщену на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 08.05.2020 громадянином Л.С.Шебановим електронну петицію «Врятуйте вугільну галузь України, виженіть Геруса з енергетики», яку підписали понад 25 тисяч громадян.
Дякую за активну громадянську позицію.
З огляду на значущість цих питань для енергетичної безпеки, забезпечення відповідних конституційних прав і свобод громадян, вони є предметом моєї постійної уваги, регулярно обговорюються під час зустрічей з представниками Кабінету Міністрів України та робочих поїздок по вугільних регіонах. Зокрема, згадані питання були ґрунтовно обговорені на цьогорічній Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України, під час моєї робочої поїздки до Луганської області та ін.
На виконання рішень, прийнятих за підсумками таких заходів, з метою подолання кризових явищ в енергетичному секторі Кабінетом Міністрів України запроваджуються відповідні першочергові комплексні кроки.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2020 року № 312 утворено Антикризовий енергетичний штаб під головуванням Прем’єр-міністра України. Роботу Штабу спрямовано, серед іншого, на сприяння здійсненню відповідних узгоджених дій органів державної влади, суб’єктів господарювання у паливно-енергетичному комплексі, зокрема у вугільній промисловості.
Також на виконання завдання Указу Президента України від 08.11.2019 № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» Кабінетом Міністрів України розробляється концепція реформування вугільної галузі та план заходів щодо її реалізації.
Крім того, для забезпечення на національному рівні належного діалогу між державними органами, представниками профспілок працівників вугільної промисловості, роботодавців, наукових установ постановою Кабінету Міністрів України 13 травня 2020 року № 391 було створено Координаційний центр з трансформації вугільних регіонів України під головуванням Прем’єр-міністра України, одним із основних завдань якого є розгляд проектів
відповідних Концепції та Державної програми.
З метою врегулювання проблем вугільної промисловості, у тому числі і погашення заборгованості із виплати заробітної плати Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553-ІХ видатки за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі» збільшено на 1,6 млрд грн – до 3,56 млрд грн. На погашення вказаної заборгованості за 7 місяців 2020 року з Державного бюджету України спрямовано близько 3 млрд грн.
Водночас зауважую, що відповідно до Конституції України та Закону України «Про Кабінет Міністрів України» саме Уряд України забезпечує проведення державної, економічної, структурно-галузевої, бюджетної, фінансової політики, політики у сферах праці та зайнятості населення, забезпечує державне регулювання національної економіки, здійснює
відповідно до закону управління об’єктами державної власності, здійснює заходи, пов’язані з реструктуризацією та санацією підприємств і організацій.
Стосовно пропозиції щодо Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та комунальних послуг А.Геруса, то питання обрання та відкликання голів комітетів парламенту врегульовано Законом України «Про комітети Верховної Ради України» від 4 квітня 1995 року № 116 і є повноваженнями парламенту.
З огляду на викладене я звернувся до Прем’єр-міністра України з пропозицією розглянути петицію відповідно до компетенції, визначитися щодо відповідних заходів реагування та поінформувати про результати.

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Ответ президента Украины шахтерам.: 1 комментарий

  1. Звертаються до Вас,а ви в свою чергу перекладаэте це на iнших.навiщо такий президент ,який некомпетентний у цих питаннях?! Реагувати треба на користь робiтникiв,якi хочуть працювати,а не чекати ваших довбаних реформ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *