Письмо ДТО ПРУПУ по поводу кризиса в угольной отрасли.

Днепропетровский терком ПРУПУ обратился к Президенту Украины по поводу кризиса, возникшего в угольной отрасли.

Публикуем текст письма.

Шановний Володимире Олександровичу!

 Шановний Денисе Анатолійовичу!

 Шановний Дмитре Олександровичу!

Шахтарі Західного Донбасу вкотре звертаються до Вас з приводу катастрофічних подій, які відбуваються у вугільній галузі країни. За підсумками Всеукраїнської наради шахтарів, яка відбулась 25 лютого поточного року, де розглядалось питання подальшої долі вугледобувної галузі та теплової генерації, гірники з надією сприйняли оприлюднені Вами кроки, направлені на порятунок їхніх підприємств та шахтарських містечок.

Які ж результати ми бачимо сьогодні? З сумом та розпачем констатуємо, що розвиток галузі просто паралізовано, а конструктивний діалог по виходу з кризи відсутній. Галузь нагадує корабель, який віддали стихії та на якому немає навіть рульового. Галузь на протязі останніх півтора місяці залишається без керівництва, склади вугільних електростанцій та шахт заповнені вщент, прокотилась хвиля зупинок підприємств. Зупинені навіть декілька лідерів вуглевидобутку: шахта Краснолиманська та Добропіллявугілля. Зростає заборгованість з заробітної плати, міста недотримують бюджетні надходження, люди втрачають останні надії на покращення своєї долі.

Нажаль ті кроки, які було Вами проголошено на нараді, та які дійсно мали суттєво змінити ситуацію на краще – досі не виконуються та ігноруються можновладцями різних рівнів.

Нагадаємо деякі з їх, які напряму стосуються працівників Західного Донбасу:

Міністру енергетики та захисту довкілля:

— разом з НКРЄКП заборонити з 1 березня 2020 року імпорт з Росії та Білорусі електроенергії та енергетичного вугілля газових марок. Має бути гарантований ринок збуту вугілля. Цей ринок збуту – українські ТЕС. За кордоном українське вугілля нікому не потрібне;

— підготувати до 1 квітня 2020 року довгостроковий енергетичний баланс: скільки вугілля нам потрібно на наступні 10 років;

Віце-прем’єр-міністру України – Міністру розвитку громад та територій України:

— створити під особистим керівництвом Координаційний центр трансформації вугільних регіонів;

— у найкоротший термін розробити Національну програму справедливої трансформації вугільних регіонів

Міністру інфраструктури, Укравтодору, головам державних обласних адміністрацій Дніпропетровської, Донецької, Львівської, Луганської та Волинської областей:

— включити у Програму 2020 року ремонту шляхів обласного значення дороги шахтарських міст та селищ, публічно проінформувати про терміни виконання ремонтів за рахунок відповідних бюджетів

Жодного дієвого кроку з виконання цих доручень до сьогодні не здійснено. Продовжується імпорт вугілля газових марок та електроенергії з Росії та Білорусії, відсутній прозорий механізм формування ринку та збуту вугільної продукції, фахово не підготовлено не тільки енергетичний баланс на наступні 10 років, а навіть проігноровані зміни до балансу поточного року. Відсутній Координаційний центр трансформації вугільних регіонів, не провадиться робота з розробки програм реформування.

Відсутність дієвих кроків змусить спочатку вугледобувні підприємства масово припинити свою діяльність, а у найближчій перспективі вугільна галузь зникне з промислової карти країни та разом з нею і мрії про енергетичну незалежність України.

Шахтарські колективи Західного Донбасу закликають – відверніть катастрофу, поверніться обличчям до шахтарів, які багато років завжди міцно тримали своє слово та забезпечували тепло та світло у домівках українців!

З повагою і останньою надією, від шахтарів Західного Донбасу

Голова Дніпропетровської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості С.І.Юнак

Письмо ДТО ПРУПУ по поводу кризиса в угольной отрасли.: 3 комментария

  1. Повністю ПІДТРИМУЮ звернення. Вважаю злочином імпортувати вугілля і електроенергію. Вугілля,як відомо — хліб промисловості, а електроенергія — кров промисловості. Боротьба за довкілля не повинна перетворитися на боротьбу з шахтарями…

  2. ДТЕК надає свою допомогу регіонам України, де працюють підприємства, через Фонд Ріната Ахметова, який уже направив 300 млн гривень на забезпечення українських лікарень обладнанням для боротьби з коронавірусом, комплектами захисту для медичних працівників та експрес-тестами. Украинская энергетика находится в системном кризисе, который затронул все виды генерации и всех участников энергетического рынка. Отсутствие последовательной энергетической политики, непродуманные действия со стороны профильных чиновников и недальновидные регуляторные решения привели к тому, что отрасль потеряла управляемость и энергосистема Украины разбалансирована.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *